|
XII Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2010
KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU
Komunikat końcowy także jako plik PDF dostępny tutaj.
Wyniki oficjalne imprezy
- Uczestnicy:
Ilość uczestników razem = 389 w tym turystów indywidualnych 28
Ilość zgłoszonych drużyn = 36 w tym sklasyfikowanych 26
Ilość turystów zagranicznych = 105, w tym:
Ilość turystów z Niemiec = 51
Ilość turystów z Republiki Czeskiej = 28
Ilość turystów z USA = 25
Ilość turystów z Wilekiej Brytanii = 1
Ilość tras rajdowych = 8 wielodniowych + 2 trasy jednodniowe według zasad IVV
Ilość uczestników na trasach IVV = 167
W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego.
W rajdzie uczestniczyły 3 drużyny z Republiki Czeskiej: dwie z Klubu Czeskich Turystów KČT z Vansdorfu, jedna z Klubu Czeskich Turystów KČT z Krasnej Lipy, a z Republiki Federalnej Niemiec jedna grupa towarzyska turystów górskich z Neustadt w Saksonii, cztery z Klubu Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V.: trzy z bazy NATO w Heidelbergu International Wandering Club IVV i jedna Drużyna Towarzyska Wędrowców IVV z Berlina
- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:
1) Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań - 226 pkt.
2) PTTK SKKT "Horyzont" przy Zespole Szkół Ekonomicznych - Żary - 189 pkt.
3) Klub Czeskich Turystów KČT Vaqnsdorf Dr. A + CZECHY - 180 pkt.
4) Klub Towarzyski "Ondraszek" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze - 161 pkt.
5) Międzyszkolne Koło PTSM "Piast" - Lubań - 154 pkt.
6) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A - Szczecin - 153 pkt.
7) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B - Szczecin - 143 pkt.
8) XV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza - Łódź - 139 pkt.
9) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. C - Szczecin - 131 pkt.
10) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 130 pkt.
11) Klub Turystyczny "MNICH" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze - 126 pkt.
12) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. D - Szczecin - 125 pkt.
13) Grupa Towarzyska "JEŻYKI" - Leszno - 121 pkt.
14) Ośrodek Sportu i Rekreacji - Bogatynia - 119 pkt.
15) Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater - Platerówka - 114 - pkt.
16) Ognisko TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej Sekcja Turystyczna - Lubań - 102 pkt.
17) Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza - Perzów - 98 pkt.
Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów - 98 pkt.
19) Grupa Towarzyska - Leszno - 96 pkt.
20) Gimnazjum im. Polskich Noblistów - Bralin - 88 pkt.
21) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów - 84 pkt.
Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr C - Zawidów - 84 pkt.
23) I Liceum Ogólnokształcace im. Ksiecia Bolka I - Jawor - 82 pkt.
Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej - Bogatynia - 82 pkt.
25) Grupa Towarzyska Turystów Górskich - Neustadt in Sachsen - NIEMCY - 78 pkt.
26) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr D - Zawidów - 71 pkt.
27) Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - CZECHY - (nie klasyfikowana)
28) Klub Czeskich Turystów KČT Vansdorf Dr. B - CZECHY - (nie klasyfikowana)
29) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. A - NIEMCY - (nie klasyfikowana)
30) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr B - NIEMCY - (nie klasyfikowana)
31) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr C - NIEMCY - (nie klasyfikowana)
32) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr D - NIEMCY - (nie klasyfikowana)
33) Grupa Towarzyska Wędrowców IVV - Berlin - NIEMCY - (nie klasyfikowana)
34) Heidelberg International Wandering Club IVV - Baza NATO Heidelberg Dr. A - USA - (nie klasyfikowana)
35) Heidelberg International Wandering Club IVV - Baza NATO Heidelberg Dr. B - USA - (nie klasyfikowana)
36) Heidelberg International Wandering Club IVV - Baza NATO Heidelberg Dr. C - USA - (nie klasyfikowana)
- Klasyfikacja indywidualna rajdu:
1) Karel Hanousek - Krasna Lipa - CZECHY - 74 pkt.
2) Katarzyna Ziółkowska - Lubań - 43 pkt.
3) Agnieszka Jastrzębska - Łódź - 41 pkt.
4) Katarzyna Urbanowicz - Lubań - 40 pkt.
5) Barbara Domaszko - Zabrze - 37 pkt.
6) Jerzy Brzeziński - Zabrze - 34 pkt.
7) Grzegorz Napieralski - Wolsztyn - 31 pkt.
8) Walenty Krzysiek - Lubań - 29 pkt.
9) Arkadiusz Krzysiek - Lubań - 26 pkt.
10) Andrzej Pisarczyk - Żary - 18 pkt.
Waldemar Heiza - Szczecin - 18 pkt.
12) Jolanta Kuś - Lubań - 17 pkt.
Najlepszą turystką z Powiatu Lubańskiego była Katarzyna Ziółkowska (43 pkt). Najlepszym turystą z Powiatu Lubańskiego był Walenty Krzysiek (29 pkt.). Najstarszym uczestnikiem okazał się Jürgen Gerstner z Niemiec (74 lata), zaś najmłodszym uczestnikiem była Anastazja Marciniak z Zawidowa (8 lat).
- Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:
1) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów - 17 pkt.
2) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 15 pkt.
3) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. C - Zawidów - 12 pkt.
4) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A - Szczecin - 11 pkt.
- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:
1) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 14 pkt.
2) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów - 13 pkt.
3) Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza - Perzów - 11 pkt.
- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:
1) Międzyszkolne Koło PTSM "Piast" - Lubań - 28 pkt.
2) Osiedlowe Koło PTTK Nr 35 - Lubań - 25 pkt.
3) Grupa Towarzyska "JEŻYKI" - Leszno - 24 pkt.
4) PTTK-SKKT "Horyzont" przy Zespole Szkół Ekonomicznych - Żary - 23 pkt.
5) Grupa Towarzyska - Leszno - 22 pkt.
- Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:
1) Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań
2) Grupa Towarzyska "Jeżyki" - Leszno
3) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A - Szczecin
4) PTTK SKKT "Horyzont" przy Zespole Szkół Ekonomicznych - Żary
5) Międzyszkolne Koło PTSM "Piast" - Lubań
6) Klub Czeskich Turystów KČT Varnsdorf Dr. A - CZECHY
7) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów
8) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec
9) Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater - Platerówka
- Nagrody specjalne:
- >Puchar Urzędu Miasta Lubań dla najlepszej drużyny rajdu otrzymała drużyna Osiedlowego Koła PTTK nr 35 w Lubaniu.
- Puchar Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska otrzymała drużyna Osiedlowego Koła PTTK nr 35 w Lubaniu.
- Puchar Zgromadzenia Gmin "Kwisa" dla najlepszej drużyny Związku Gmin "Kwisa" otrzymała drużyna Osiedlowego Koła PTTK nr 35 w Lubaniu.
- Puchar Urzędu Miasta Lubań za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymało IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa ze Szczecina.
- Puchar Starostwa Powiatowego Lubań za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymało IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa ze Szczecina.
- Statuetki i nagrody za udział w rajdzie drużyn zagranicznych otrzymali: Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - CZECHY, Klub Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. - NIEMCY, Grupa Towarzyska Turystów Górskich z Neustadt in Sachsen - NIEMCY oraz Heidelberg International Wandering Club IVV - Baza NATO Heidelberg - USA
- Upominek od Starosty Powiatu Lubańskiego otrzymał solenizant obchodzący urodziny podczas imprezy Grzegorz Napieralski z Wolsztyna.
- Inne nagrody:
Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Urząd Miasta Karpacz. Nagrody otrzymali:
- Bożena Jaworska - Gdańsk
- Waldemar Hejza - Szczecin
- Bożena Przybylska - Zabrze
- Joanna Nowak - Leszno
- Teresa Kozanecka - Konin
- Główny organizator imprezy:
Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu
ul. Łużycka 1
59-800 Lubań
e-mail: ptsmluban@poczta.fm
tel. (75) 721 6580
tel. (75) 722 6320
tel. kom. 604 927 247
fax. (75) 721 6580
przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu
- Współorganizatorzy imprezy:
- Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze
- Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie
- Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu
- Związek Gmin "Kwisa" z siedzibą w Lubaniu
- Starostwo Powiatowe w Lubaniu
- Urząd Miasta Lubań
- Urząd Miasta Karpacz
- Kierownictwo Rajdu:
Komandor - Henryk Sławiński
Z-ca komandora - Bogusława Żybort
Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski
Sędzia główny - Tadeusz Sławiński
Sekretarz - Aleksandra Szydłowska
Skarbnik - Krystyna Sławińska
Biuro rajdu - Anna Pernej
- Trasy rajdowe prowadzili:
Bogdan Stempkowski, Grzegorz Ziółkowski, Ryszard Kuczer, Czesław Szmelter, Zofia Trubisz, Karolina Piór-Roman, Henryk Sławiński, Krystyna Sławińska, Tadeusz Prawelski, Stanisław Rutkowski, Kinga Gordon-Sieradzka, Tadeusz Sławiński, Robert Wochna, Danuta Śliwa, Jolanta Bernacka, Adam Zapłata i Bogusława Żybort
- Tłumaczenie na język niemiecki: Helena Sandecka
Patronat honorowy sprawowała Dolnośląska Organizacja Turystyczna z siedzibą we Wrocławiu.
Patronat organizacyjny sprawowała Grupa Robocza "TURYSTYKA" Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu "NYSA" z siedzibą w Jeleniej Górze.
Patronat medialny sprawowały:
Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska"
Miesięcznik Turystyczny "SUDETY"
Magazyn "Na Szlaku"
Telewizja Kablowa KOMSAT
Portal Internetowy "Nasze Sudety"
Portal Internetowy "Karkonosze.ws"
Portal "luban24.pl"
Napisali o rajdzie:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni - artykuł i galeria
Zdjęcia z rajdu:
Galeria 1 (trasa nr 1) - autor zdjęć: Bogdan Stempkowski
Galeria 2 (trasa nr 4) - autor zdjęć: Henryk Sławiński
Galeria 3 (trasa nr 5) - autor zdjęć: Stanisław Rutkowski
Powrót na górę strony
|