Polska Federacja Popularyzacji Turystyki

LubaNet

Na Szlaku

Ziemia Lubańska

eLuban

Przegląd Lubański

Góry Izerskie

Zarząd Główny PTSM

XX Jubileszowy Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2018

Logo rajdu

KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU

Komunikat końcowy także jako plik PDF dostępny tutaj.


Wyniki oficjalne imprezy

- Uczestnicy:

Ilość uczestników razem = 276 w tym turystów indywidualnych 21
Ilość zgłoszonych drużyn = 31 w tym sklasyfikowanych 23
Ilość turystów zagranicznych = 11 w tym z Czech 7 osób; z Niemiec 4 osoby
Ilość tras rajdowych = 6 wielodniowych + 3 trasy jednodniowe i 1 trasa według zasad IVV
Ilość uczestników na trasie IVV = 35

W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:

  1) Grupa Turystyczna „Depozytariusze Gór” - Lubań - 374 pkt
  2) Klub Turystyczny PTTK „Mozaika” - Białystok - 196 pkt
  3) Sekcja Turystyki i Rekreacji „BOG-TUR” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - Bogatynia Dr. A - 158 pkt
  4) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 121 pkt
  5) Sekcja Turystyki i Rekreacji „BOG-TUR” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - Bogatynia Dr. B - 106 pkt
  6) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. A - 97 pkt
  7) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. E - 87 pkt
  7) Gimnazjum im. Polskich Noblistów - Bralin k. Kępna Dr. B - 87 pkt
  9) Szkoła Podstawowa im. Orła Białego - Kościelnik Dr. A - 78 pkt
10) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. C - 77 pkt
11) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. B - 72 pkt
12) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. D - 70 pkt
12) Gimnazjum im. Polskich Noblistów - Bralin k. Kępna Dr. A - 70 pkt
12) Koło PTSM - Stare Juchy k. Ełku - 70 pkt
12) Klub Turystyczny PTTK "Mozaika" - Białystok Dr. B - 70 pkt
16) Grupa Turystyczna "Depozytariusze Gór" - Lubań Dr. B - 69 pkt
17) Oddział Łużycki PTSM - Lubań - 63 pkt
18) Grupa Turystyczna Niegórale - Leszno - 55 pkt
19) Drużyna Górnośląska - Katowice - 47 pkt
20) Szkoła Podstawowa im. Orła Białego - Kościelnik Dr. B - 43 pkt
21) LO im. Adama Mickiewicza - Lubań - 36 pkt
22) I LO im. Księcia Bolka I - Jawor - 28 pkt
23) Międzyszkolne Koło PTSM "PIAST" - Lubań - 24 pkt

- Drużyny niesklasyfikowane: (uczestniczące w rajdzie na trasach jednodniowych, dwudniowych lub rezygnujące ze współzawodnictwa)

Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań
Ognisko TKKF „Osiedle” - Sekcja Turystyczna przy Spółdzielni Mieszkaniowej - Lubań
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza Dr. A i B - Gryfów Śląsk
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego - Osiek Łużycki
Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater z Platerówki k. Lubania Dr. A, B i C

- Klasyfikacja indywidualna rajdu:

1)   Grzegorz Ziółkowski – Lubań - 88 pkt
2)   Katarzyna Urbanowicz – Lubań - 71 pkt
3)   Katarzyna Ziółkowska – Lubań - 68 pkt
4)   Waldemar Stanisław Malewicz - Białystok - 64 pkt
5)   Robert Zambrowski - Bogatynia - 35 pkt
6)   Patryk Jarosz – Lubań - 25 pkt
Najlepszą turystką z Powiatu Lubańskiego była Katarzyna Urbanowicz z Lubania. Najlepszym turystą z Powiatu Lubańskiego był Grzegorz Ziółkowski z Lubania. Najstarszą uczestniczką okazała się Ludwika Ledwoń z Chorzowa (78 lat), zaś najstarszym uczestnikiem Mikulasz Peterka z Krasnej Lipy (73 lat). Najmłodszą uczestniczką była Melania Marciniak z Zawidowa (lat 9). Najmłodszym uczestnikiem był Dawid Odrobina z Dąbrowy Górniczej (lat 9).

- Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:

1)   Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 5 pkt
2)   Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. A - 3 pkt

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:

1)   Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 4 pkt
2)   Szkoła Podstawowa im. Orła Białego - Kościelnik Dr. B - 3 pkt
3)   Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. E - 2 pkt

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:

1)   Grupa Turystyczna „Depozytariusze Gór” - Lubań Dr. A - 4 pkt
2)   Koło PTSM w Starych Juchach k. Ełku - 2 pkt
3)   Sekcja Turystyki i Rekreacji „BOG-TUR” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - Bogatynia Dr. B - 1 pkt

- Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:

1)   Grupa Turystyczna „Depozytariusze Gór” Dr. A - Lubań - 374 pkt
2)   Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika - Bralin k. Kępna - 87 pkt
3)   Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 121 pkt
4)   Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „BOG-TUR” przy Ośrodku Spotu i Rekreacji - Bogatynia Dr. A - 158 pkt
5)   Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. E - 97 pkt
6)   Międzyszkolne Koło PTSM "Piast" - Lubań

- Nagrody specjalne:
  • Puchar Prezydenta Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymała Grupa Turystyczna „Depozytariusze Gór” z Lubania
  • Puchar Prezydenta Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny terenu Euroregionu "NYSA" otrzymała drużyna Szkoły Podstawowej im. "Bolesława Chrobrego" z Nowogrodźca
  • Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny województwa otrzymała drużyna BOG-TUR/Sekcja Turystyki Rekreacyjnej z Bogatyni
  • Puchar Starosty Powiatu Lubańskiego dla najlepszej drużyny Powiatu Lubańskiego otrzymała Szkoła Podstawowa im. "Orła Białego" z Kościelnika k. Lubania
  • Puchar Burmistrza Miasta Lubań dla najlepszej drużyny z pionu szkół podstawowych otrzymała Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego z Nowogrodźca
  • Puchar Burmistrza Miasta Karpacza za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymała Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego z Zawidów
  • Puchar Burmistrza Miasta Karpacza za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymał Klub Turystyczny PTTK "Mozaika" z Białegostoku
  • Statuetkę Burmistrza Miasta Lubań za udział w rajdzie po raz 20 otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego z Zawidowa
  • Statuetkę Burmistrza Miasta Lubań za udział w rajdzie po raz 20 otrzymała drużyna Klubu Czeskich Turystów z Krasnej Lipy z Republiki Czeskiej
  • Statuetkę Burmistrza Miasta Lubań za udział w rajdzie po raz 15 otrzymała drużyna ze Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego z Nowogrodźca
  • Statuetkę Burmistrza Miasta Lubań za udział w rajdzie po raz 10 otrzymała drużyna z Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater z Platerówki k. Lubania
  • Upominek ufundowany przez Burmistrza Miasta Karpacz otrzymała JUBILATKA obchodzący urodziny podczas Rajdu KARKONOSZE 2018 : Teresa Kopciewska z Białegostoku.
  • Puchar z nagrodą specjalną Prezydenta Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pana Piotra Romana za przeprowadzenie dwudziestu edycji Międzynarodowego Rajdu Górskiego Euroregionu NYSA "KARKONOSZE" otrzymał Komandor Rajdu Henryk Sławiński
- Inne nagrody:

Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Urząd Miasta Karpacz. Nagrody otrzymali:
  • Ludwika Ledwoń z Chorzowa
  • Zbigniew Szczypkowski z Konina
  • Agnieszka Krakowiak z Leszna
  • Barbara Raducha z Białegostoku
  • Mirosława Gil z Białegostoku
- Główny organizator imprezy:

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu
ul. Łużycka 1
59-800 Lubań
e-mail: ptsmluban@poczta.fm
tel. (75) 721 6580
tel. kom. 604 927 247
przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu

- Współorganizatorzy imprezy:
  • Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze
  • Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu
  • Starostwo Powiatowe w Lubaniu
  • Urząd Miasta Lubań
  • Urząd Miasta Karpacz
- Kierownictwo Rajdu:

Komandor - Henryk Sławiński
I Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski
II Z-ca komandora - Bogusława Żybort
Sekretarz - Zofia Trubisz
Sędzia główny - Tadeusz Sławiński
Sędziowie - Jacek Sławiński i Wojciech Król
Skarbnik - Krystyna Sławińska
Tłumacz - Helena Sandecka
Obsługa informatyczna - Klaudia Duchaniuk i Jacek Sławiński

- Trasy rajdowe prowadzili:

Przewodnicy Sudeccy: Alina Pasińska, Kinga Gordon-Sieradzka, Grzegorz Wieczorek, Tadeusz Prawelski
Przodownicy Turystyki Górskiej: Paweł Idzik, Wojciech Król, Krzysztof Król, Tadeusz Sławiński, Henryk Sławiński, Krystyna Sławińska, Krzysztof Podkowiński i Bogdan Stempkowski
Organizatorzy Turystyki: Stanisław Rutkowski, Danuta Śliwa i Bogusława Żybort i Zdzisław Pawliszyn

- Pomocy organizacyjnej lub materialnej udzieliły:
  • Punkt Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Lubań
  • Punkt Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Karpacz
  • Certyfikowane Biuro Rachunkowe mgr Aneta Matławska-Woźniak Lubań
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa – Lubań
  • PHU „Regio ” Henryk Sławiński – Lubań
  • Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością „PKS Voyager” – Lubań
  • Lokalny Inkubator NGO - Lubań
- Zakwaterowanie uczestników:
  • Domu Wypoczynkowy "Admirał" w Karpaczu
  • Schronisko Górskie PTTK "Strzecha Akademicka" w Karkonoszach
  • Schronisko Górskie "Dom Śląski" w Karkonoszach
  • Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Liczyrzepa" w Karpaczu
Patronat Honorowy Rajdu – Burmistrz Miasta Karpacza Pan Radosław Jęcek

- Patronat medialny:
  • Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska"
  • Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy "Na Szlaku"
  • Regionalny Portal Internetowy „eluban.pl”
  • Regionalny Portal Internetowy „Przegląd Lubański”
  • Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy „Góry Izerskie”
  • Dostawca Internetu "LubaNET"
Powrót na górę strony


Strona istnieje dzięki dofinansowaniu z funduszy PHARE Cross-Border Co-operation
PTSM Lubań © 2001-2019 ptsmluban@poczta.fm